Dělat věci jinak
11. 9. 2012, Jan Dadák
Když se zamýšlím nad podstatou úspěchu v lovu kaprů, vždy se dostanu k jedné základní myšlence. Kaprařina je jako velká skládačka, která má mnoho různých částí. A podle toho kolik těchto částí do sebe v daný okamžik zapadne, tak moc jsme, a nebo naopak nejsme úspěšní.
Rozhovor s Karlem Niklem
13. 4. 2012, Nikl Team
Rozhovor s Karlem Niklem pro nový kaprařský server Carpfishing.cz. Karel zodpovídá otázky na své začátky v chytání ryb a postupný vývoj v kapraře. Přečtěte si o jeho prvním velkém uloveném kaprovi, o začátcích jeho firmy nebo o seznámení s Ray Dale-Smithem.
Rýchla akcia na sklonku sezóny
7. 3. 2012, Miloš Švihorík
Tohtoročná kaprárska sezóna sa nezadržateľne blíži ku koncu a mne pri všetkom tom pracovnom zhone už nezostáva veľa času, ktorý budem môcť stráviť pri vode s udicou v ruke. Preto aj teraz, nesmierne rád, smerujem k jednému z rybníkov na juhu Slovenska kde sa pokúsim priviesť do podberáka dajakých kapríkov. Keďže mám na lov, tak ako vo väčšine prípadov len niekoľko hodín, podriaďujem tomu všetko potrebné od montáží, cez kŕmenie až po nástrahu.
Baby Basil
Jeden z mých nejoblíbenějších způsobů lovu je chytání v okolí břehu a sledování reakcí kaprů na mojí nástrahu. Myslím si, že pozorováním ryb při přijímání potravy se dokážete velmi mnoho naučit, obzvláště v porovnání s pasivním sezením za stojanem s němými hlásiči.
Neokoukané tipy & triky III – Vodící vidličky
Silný rybářský tlak na mnoha revírech a standardní postupy lovců kaprů mě před několika sezonami přinutily přemýšlet, jestli se ještě v dnešní době dá vymyslet nová a opravdu minimálně používaná taktika. Snaha lovit na místech, která jsou co nejméně frekventovaná nebo takřka nedosažitelná náhozem mě přivedla na myšlenku lovu „za rohem“ či chcete-li „chytání s vodícími vidličkami“.
Hotové vs. mražené boilie
Od doby, kdy se v Čechách a na Slovensku začal cílený lov velkých kaprů výrazně rozvíjet uplynulo již opravdu mnoho let. Co se týče návnad a nástrah, v začátcích bylo na trhu k sehnání jen opravdu omezené množství kvalitních návnad a nástrah, konkrétně boilie bylo v zásadě stejného charakteru.
Návrat ke kořenům – pletená šňůrka
3. 8. 2011, David Zapletal
Před několika lety vlétl na kaprařskou scénu návazcový materiál zvaný fluorocarbon. Většina z nás se nechala zlákat a vyzkoušela tento“zázračný“ a ve vodě těžko zjistitelný materiál. Tento fenomén se dotkl jak mě, tak i mých přátel vyznávajících moderní metody lovu kaprů.
V zajetí pískoven
Montáže s pva punčoškou letí na rozhraní rákosu a vodní trávy poblíž padlého stromu, kam putovalo i několik raket method mixu. Asi po třech hodinách vytahuji s menšími potížemi lysce, který si dříve tak hlasitě razil cestu rákosím. Zmocňuje se mě radost a zadostiučinění, a i když fotky se moc nepovedly, budu na něj dlouho vzpomínat. Vždyť je to asi úplně panenská ryba, která byla poprvé na vzduchu. A že má jen něco málo přes 10 kg? O ty kila jde přeci až na posledním místě!
Sázka na jistotu
Rybáři často hledají odpovědi na otázky k volbě vlastní originální a účinné nástrahy. Marek Kvaltín se rozhodl rozebrat svůj postoj, kterým přišel ke své oblíbené a fungující nástraze. Nechte se inspirovat tipy, které vám usnadní výběr, a zkuste je v praxi. Věříme, že vám dané poznatky budou k užitku a přinesou u vody hezké zážitky s úlovky, na něž právě čekáte.
Vysoce atraktivní nástrahy
Vždy jsem měl rád aromatické, lehce viditelné nástrahy, které dokáží být neuvěřitelné účinné zejména v období snížené aktivity během zimy, jara a v podstatě i často během zbytky rybářské sezony. Jasné sbarvené nástrahy vysílající výrazný potravinový signál často umí přesvědčit i malátné ryby, aby vzaly předloženou nástrahu jen tak ze zvědavosti. Kvůli chladné vodě a slabému apetitu ryb zkrátka klasické nástrahy ležící na dně můžou zůstat nepovšimnuté po několik dní...