#5328 9. 5. 2012
Lubomír: Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik boilie a pelet si mám koupit na 7.denní výpravu.Jedu na Orlík,na soutok Otavy a Lomnice.Potřebuji poradit nějakou univerzální taktiku na velké kapry.Děkuji
Nikl Team
Dobrý den,
Orlík je velká voda a pokud se chcete zaměřit na velké ryby, zkusíme Vám poradit dvě univerzální strategie.
1 - rozkrmte větší prostor (např. 20 x 50m) partikly, tygřím ořechem, peletami a boiliesem do nějakého zajímavého místa, kudy kapři pravděpodobně projíždějí - např. v blízkosti koryta a pod.
Na první zákrm Vám doporučujeme alespoň 15 - 20kg návnad (převážně samozřějmě partiklu a pelet + 3-4kg boilies). Do tohoto prostoru či na jeho okraj umistěte jednu montáž s atraktivnější nástrahou a uvidíte, jak ryby na krmení reagují. Pokud budou záběry přicházet (někdy to trvá déle), můžete vnadící strategií ovlivňovat velikost ryb - např. přestanete přikrmovat drobnějším krmením a budete vnadit pouze boiliesem a pod.
2 - při přesné lokalizaci Vám doporučujeme nastražit selektivnější boilies + do prostoru kolem nástrahy 2-3hrsti boilies a počkat na záběr.
Jsme přesvědčeni, že pokud se ve Vaší oblasti kapři budou vyskytovat, jednou z výše uvedených strategií určitěnějakého kapra ulovíte.
Pěkný den, Nikl team